fbpx

Hübriidküte

Pelletikatelde automaatjuhtimine on välja töötatud 2022. aastal. BIODOM tõi turule hübriidküttesüsteemi – esimese täisväärtusliku Euroopas. Süsteem juhib adaptiivselt mitut soojussõlme: boiler, soojuspump, päikesekollektor, akumulatsioonipaak, STV boiler. Lisaks on kontroller võimeline juhtima kolme kütteringi, sealhulgas madala temperatuuri režiimi (läbi 4-suunalise segamisventiili) põrandaküttega.

Automaatika juhib soojuspumpa isekohanduval režiimil, vajadusel “soojendades” jahutusvedelikku katlaga. Kui soojuspumba kasutegur langeb (näiteks pakase tõttu), siis selle töö minimeeritakse või pump lülitatakse üldse välja, lülitades kütte täielikult katlale.

Soojus pump

Soojuspumbafirma BIODOM tõi kaks aastat tagasi turule 4 mudelit: 6, 9, 12 ja 16 kW. Pumbad vastavad Euroopa kõige rangematele energiatõhususe kriteeriumidele A+++, kasutavad R32 külmutusagensit ja töötavad Mitsubishi kompressoritel.

Soojuspumpasid saab kasutada temperatuuridel kuni –25 kraadi. Sel juhul jõuab COP (elektrienergia soojusenergiaks muundamise koefitsient 5-ni.

Alates 2023. aastast tuleb turule uus R290 külmaainet kasutavate soojuspumpade mudel, mis võimaldab soojuspumbal tõhusalt töötada kuni -29 kraadise välistemperatuuri juures, samas kui pump suudab toota jahutusvedeliku temperatuuri kuni 85 kraadi.

Nutikas pelletikatel

Hübriidkütte idee arendamisel oleme välja lasknud spetsiaalselt hübriidrežiimis kütmiseks mõeldud pelletikatla. Lisaks soojusvaheti ja põleti automaatsele puhastamisele on boileril sisseehitatud IQ-2 moodul, millega saab juhtida soojuspumpa, päikesekollektorit ja akumulatsioonipaaki.

Samuti pole katlaruumi juhtimiseks enam vaja kolmanda osapoole automaatikat. Kolme kütteringi (pumbad ning kolme- ja kolmekäigulised segamisventiilid) juhtimise võimalus on juba katlasse sisse ehitatud.

Temperatuuri reguleerimist saab reguleerida ilmast sõltuvas režiimis või adaptiivsete ruumitermostaatide abil, mis on samuti meie poolt välja töötatud.

Veel küsimusi tehnoloogia kohta

Soojuspump töötab efektiivselt madala temperatuuriga režiimis, kui jahutusvedeliku temperatuur ei ületa 40-45 kraadi. Kõrgematel temperatuuridel COP langeb. COP langeb ka külma ilmaga. Automaatika jälgib neid parameetreid pidevalt ja käivitab katla jahutusvedeliku uuesti soojendamiseks ning moduleerib katla osa kütteprotsessis. Vajadusel lülitage pump täielikult välja.

Tehniliselt on see võimalik, kuid töötame välja oma lahenduse. BIODOM katlad ja soojuspumbad on konstrueeritud nii, et need oleksid natiivse automaatika kasutamisel võimalikult tõhusad ja vastupidavad.

Vaata uudiseid meie sotsiaalvõrgustikest FB-st, Instagramist  

Hetkel on seadmed (pelletikatlad, soojuspumbad ja hübriidkütte automaatika) saadaval igas Euroopa riigis, sh Eestis.

Saate tellida otse meie veebisaidilt või võtta ühendust meie edasimüüjaga oma riigis.

Jah, iga BIODOM soojuspumba või BIODOM pelletikatla saab käivitada hübriidrežiimis, ühendades vastavad seadmed. Pärast juhtseadme uuendamist on vanematel boilerimudelitel võimalik soojuspumpa “näha” ja ühendada hübriidrežiimis. Soojuspumbaga on tulevikus võimalik ühendada ka pelletikatel, kui selgub, et näiteks pumba võimsusest ei piisa.

Kõik küsimused

Kas teil on veel küsimusi tehnoloogia kohta? Meie vastame!